Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Płytki, które wybieramy do naszej łazienki, powinny być odporne na wilgoć, często wybieramy gres szkliwiony, który posiada warstwę ochronną.

Gres charakteryzuje się niską absorpcja wilgoci, poniżej 3%, dodatkowe zabezpieczenie sprawia, iż są to płytki doskonałe do pomieszczeń mokrych. Gres jest materiałem bardzo trwałym, dostępny jest także gres nieszkliwiony, który możemy dodatkowo zaimpregnować. W zależności od wyglądu, jaki chcemy uzyskać, możemy wykorzystać różne płytki gresowe, dostępne są różne kolory, producenci oferują różne rozmiary.

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Płytka gresowa Egen Etna

Płytki z gresu szkliwionego mogą posiadać także powierzchnię matową, nie zawsze muszą być to płytki błyszczące. Wykorzystamy je nie tylko na podłodze, ale możemy ułożyć matowe płytki także na ścianach, stworzyć bardzo ciekawe kompozycje w naszych pomieszczeniach. Gres często imituje kamień, może być to marmur czy też granit, spotkamy także wiele płytek drewnopodobnych, które do złudzenia mogą przypominać deskę lub też parkiet. Obecnie stosowane są bardzo trwałe nadruki komputerowe, dzięki czemu uzyskujemy bardzo wiarygodną imitację kamienia, dobrym przykładem jest płytka Egen Etna, która posiada odcień brązowy oraz rdzawy.

Płytka dostępna jest w rozmiarze 45 x 90 cm, jest to płytka gatunku pierwszego. Charakteryzuje się ona wysoko trwałością, jestem materiałem mrozoodpornym, posiada klasę ścieralności PEI 3, zatem będzie doskonale pasowała do łazienki czy też kuchni. Jest to płytka rektyfikowana, brzegi są docięte po wypaleniu, zatem płytka będzie dobrze przylegała do ściany czy też do kolejnych płytek na podłodze. W rektyfikacja nadaje także odpowiednie wymiary oraz kąty, będą to płytki proste, możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt jednolitej podłogi, minimalizując fugę.

Jeżeli poszukujemy ciemniejszych płytek imitujących kamień, dobrym przykładem będzie Egen Etna Rust, dostępna na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ETNA/7589. Jest to płytka, która może być wyglądem zbliżona do kamienia czy też do rdzewiejący płyty metalowej. Stworzymy dzięki temu bardzo ciekawy wystrój we wnętrzach nowoczesnych, loftowych. Jest to płytka o dużej trwałości, z gresu pół polerowanego. Będziemy mogli znaleźć takie kolory, jak beż, brąz, grafit, płytka charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, może dobrze współgrać z różnymi elementami wykończeniowymi w naszej łazience.