Kitesurfing w egipskim ośrodku w El Gouna

Kitesurfing to ekscytujący sport wodny, który łączy elementy surfingu, windsurfingu i paralotniarstwa.

Do uprawnienia surfingu potrzebne są odpowiednie warunki, silny wiatr oraz spokojna woda, plaże. Laguny z bardzo dobrymi warunkami znajdziemy w Egipcie, przykładowo w ośrodku El Gouna.

Kitesurfing w egipskim ośrodku w El Gouna

Nauka podstaw kitesurfingu z instruktorem

El Gouna, malownicze miasto w Egipcie, jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc na świecie do uprawiania kitesurfingu. Oferuje nie tylko doskonałe warunki wodne, ale także wiele innych zalet. El Gouna słynie ze stabilnych i silnych wiatrów, które są doskonałe do kitesurfingu. Wiatry wieją od Morza Czerwonego, zapewniając niezawodne źródło energii do pływania na desce. Bez względu na poziom zaawansowania, znajdziesz tu odpowiednie warunki dla siebie. Na miejscu znajduje się ośrodek RedSeaZone, który organizuje kursy dla osób zaawansowanych, jak również dla początkujących. Pod okiem doświadczonych instruktorów możemy nauczyć się zasad obsługi żagla, sposobu manewrowania.

Instruktorzy kitesurfingu są wyszkoleni w zakresie bezpieczeństwa na wodzie i posiadają wiedzę, jak reagować na różne sytuacje. Nauka z instruktorem pozwoli poznać i opanować podstawowe technik kitesurfingu. Należy umieć kontrolować latawiec, korzystać z prądów powietrznych, wykonywać manewry na wodzie, takie jak jazda wzdłuż wiatru, skręty czy skoki. Instruktorzy zwrócą uwagę na twoją technikę i pomogą poprawić Twoje umiejętności, co przyspieszy postęp. Pomogą wybrać odpowiedni rozmiar latawca i deski, które będą dopasowane do umiejętności i warunków wodnych. Ośrodek RedSeaZone położony jest w miejscu, które posiada doskonałe warunki do uprawiania tego sportu, możemy liczyć tutaj na silny wiatr oraz odpowiednio długi i spokojny brzeg.

Wiele cennych informacji uzyskamy na stronie internetowej ośrodka https://redseazone.com/, możemy zapoznać się tam z informacjami dotyczącymi kursów IKO. Można również wybrać się na kitesafari w pobliże wyspy Tawila, która znajduje się 15 km od El Gouny. Znajdziemy tutaj północny wiatr, który sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu na świecie.