W jaki sposób wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny z dostępnych ofert banków?

Osoby, które decydują się na kredyt hipoteczny muszą przygotować się na wyłożenie minimalnie 20% kosztów całej inwestycji.

Czasem banki mogą wymagać także kwoty w wysokości 25 czy też 30%, należy pamiętać że im wyższa będzie kwota własna, tym możemy liczyć na bardziej korzystne warunki finansowe. Decyzja kredytowa będzie zależała od naszej zdolności kredytowej, możliwości comiesięcznego regulowania rat oraz odsetek.

W jaki sposób wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny z dostępnych ofert banków?

Doradca kredytowy pomoże załatwić formalności związane z kredytem hipotecznym

Czasem może się okazać, że po złożeniu wniosku otrzymujemy decyzję o przyznaniu kredytu jednak w wysokości mniejszej niż oczekujemy, ponieważ bank wyliczył nasze możliwości finansowe na niższą kwotę. Dlatego możemy spróbować zwiększyć naszą zdolność kredytową, współpracując z doradcą kredytowym możemy uzyskać wiele informacji w jaki sposób zwiększyć nasze szanse na uzyskanie dużej kwoty kredytu. Oczywiście możemy brać nadgodziny w pracy, spróbować wypracować premię oraz bonusy. Jednym z dobrych pomysłów może być ubieganie się o kredyt wraz z małżonkiem lub też innym członkiem rodziny. Zwiększenie zdolności może także polegać na spłacie innych zobowiązań.

Bank bierze pod uwagę rodzaj zatrudnienia, przykładowo jeżeli posiadamy umowę o pracę będziemy mieli większe szanse na uzyskanie satysfakcjonującego kredytu. Często analitycy bankowi mogą zwrócić także uwagę na branże w jakiej pracujemy, oraz wiele innych aspektów dotyczących naszego zatrudnienia. Banki wymagają przedstawienia różnych dokumentów finansowych, może być to przykładowo wyciąg z naszego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego za ostatnie 6 lub 12 miesięcy. Często bank będzie prosił także o przedstawienie rozliczeń finansowych za ostatnie lata, czy też innych dokumentów w przypadku jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą.

Współpraca z doradcą kredytowym może przynieść nam wiele korzyści, więcej informacji na temat usług doradców finansowych znajdziemy na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Kwota kredytu hipotecznego to często kilkaset tysięcy zł, dlatego powinniśmy rozważnie wybrać ofertę bankową, porównać koszty, co w okresie 20 czy 25 lat przyniesie nam bardzo duże oszczędności.