Czym jest joga twarzy?

Joga twarzy to różnego rodzaju ćwiczenia związane ze skórą i mięśniami na naszej twarzy, mogą one polegać na masowaniu i rozciąganiu.

W ten sposób możemy pozbyć się zmarszczek, ujędrnić skórę, są to ćwiczenia które działają odmładzająco. Wiele ćwiczeń możemy wykonać w ciągu 15 minut, możemy wykonywać je rano czy też wieczorem. Aby uzyskać pozytywne rezultaty należy ćwiczyć regularnie, wówczas możemy poprawić wygląd naszej skóry.

Czym jest joga twarzy?

Jak działa joga twarzy na naszą skórę?

Joga twarzy przynosi bardzo pozytywne efekty możemy przeciwdziałać zmarszczkom, skóra po ćwiczeniach jest rozluźniona, mięśnie twarzy możemy w ten sposób nieco wzmocnić, w ten sposób pozbędziemy się wielu oznak typowych dla starzenia skóry. Poczujemy się także bardziej rozluźnieni, możemy uzyskać gładsze kontury twarzy, pełniejsze policzki, usunąć efekt zmęczonych oczu. Joga twarzy pozwala na lepsze ukrwienie naszej skóry, pozbycie się drobnych zmarszczek, jest to ćwiczenie które stosowane jest z powodzeniem od lat.

Na naszej twarzy znajduje się 26 mięśni, za pomocą różnych ćwiczeń możemy wpływać na skórę, wspomagać krążenie krwi, joga twarzy polega w wielu przypadkach to odpowiednim masażu oraz mimice. Możemy wykorzystać ćwiczenia rozluźniające, wzmacniające mięśnie które poprawią także nasze ogólne samopoczucie. Możemy ćwiczyć rozluźniając oraz napinając mięśnie, stosując masaż za pomocą dłoni, możemy naciągać skórę. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po tygodniu, kobiety które regularnie ćwiczą mięśnie twarzy będą wyglądały młodziej oraz zdrowiej. Można wykonywać wiele różnych ćwiczeń na okolice policzków, czoła, ust czy też dekoltu. W tym przypadku nie potrzebujemy żadnych urządzeń do masażu, wystarczy masaż za pomocą rąk oraz odpowiednia mimika. Zatem jogę twarzy możemy uprawiać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Możemy zastosować także różnego rodzaju balsamy które przy okazji ćwiczeń będziemy wcierali w skórę. Z pewnością joga twarzy to ćwiczenia które mogą wykonywać kobiety w każdym wieku. Działanie zauważymy najczęściej na drobnych zmarszczkach, rozciąganie skóry pozwoli nam na uzyskanie bardzo pozytywnych efektów. Przed przystąpieniem do ćwiczeń ważne jest aby umyć dokładnie twarz i ręce, usunąć pozostałości makijażu.