Instrukcja montażu systemu filtrującego Flow Comfort

Woda w kranach bardzo często posiada nieprzyjemny zapach oraz smak, przez co nie nadaje się do użytkowania. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych systemów filtrujących wodę. Umożliwiają one skuteczne oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu staje się ona bezpieczna i zdatna do bezpośredniego spożycia. Jest to świetny sposób na to, by uniknąć konieczności kupowania wody w butelkach, co daje ogromną oszczędność. Tego rodzaju filtry usuwają z niej metale ciężkie, rdzę, chlor, a także różnego rodzaju drobnoustroje, które mogą wywoływać choroby.

Zastosowanie systemu filtrującego, który umożliwia spożywanie wody bezpośrednio z kranu pomaga w piciu odpowiedniej ilości płynów dziennie, co ma dobry wpływ na cały organizm. Oczyszczoną wodę można nie tylko pić, ale również wykorzystywać do gotowania potraw. Dzięki temu, że jest ona pozbawiona przykrego zapachu i smaku jakość przyrządzanych potraw znacząco się poprawia. Oczyszczona woda pomaga przedłużyć żywotność sprzętów AGD. Staje się ona zdecydowanie bardziej miękka, co zapobiega osadzaniu się kamienia na ich częściach wewnętrznych. 

Jak poprawnie zamontować system oczyszczający wodę?

Montaż systemu filtrującego Flow Comfort jest bardzo prosty i bez problemu można przeprowadzić go samodzielnie. Do tego, aby go zamontować potrzebny jest, oprócz samego zestawu, także redukcja na wężyk 1/4 cala lub trójnik, a także klucz nadstawny, nożyczki lub nożyk tapicerski oraz śrubokręt. Należy przygotować także kubek lub szklankę, które przydadzą się do przeprowadzenia testu poprawności jego działania.

Pierwszym krokiem jest montaż kranika do wody filtrowanej na blacie. W tym celu konieczne jest wcześniejsze zakręcenie dopływu wody oraz wykonanie otworu o średnicy 12,5 mm w blacie lub zlewie. Następnie należy włożyć w otwór kranik, a na gwintowaną rurkę pod blatem wsunąć nakładkę oraz nakrętkę mocującą, którą trzeba dokładnie zakręcić. Wężyk wodny należy dociąć pod kątem prostym i nałożyć na niego nakrętkę połączenia, baryłkę oraz wstawkę usztywniającą. Wężyk następnie należy wsunąć do gwintowanej rurki i dokręcić nakrętkę połączenia, dzięki czemu zostanie on połączony z kranikiem. 

Kolejnym krokiem jest montaż filtra pod zlewem. Aby to zrobić należy usunąć zabezpieczenie z wkładu filtrującego i wsunąć go w głowicę, aż do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Przyciski głowicy powinny znajdować się z przodu. Następnie należy przymierzyć złożony filtr z głowicą do miejsca, w którym ma być zamontowany. W wybrany miejscu zamontować uchwyt i poprzez delikatne wciśnięcie uchwytu umieścić w nim filtr. 

Do podłączenia filtra potrzebna jest redukcja 1/4 cala lub trójnik. Filtr należy podłączyć do zaworu za po pomocą odpowiedniej redukcji oraz wężyka. Następnie trzeba podłączyć filtr do baterii także za pomocą wężyka. Cały system filtracji należy natomiast podłączyć do instalacji z zimną wodą za pomocą wężyków wodnych 1/4 cala 6,3 mm wsuwając je do szybkozłączek w głowicy. Na głowicy znajdują się oznaczenia, które ułatwiają poprawną instalację wężyków. 

Ostatnim krokiem montażu jest wykonanie pomiaru twardości wody za pomocą paska dołączonego do zestawu, który należy umieścić w szklance z wodą. Zgodnie z otrzymanym na pasku wynikiem należy ustawić głowicę w odpowiedniej pozycji A, B ,C lub D. Dokładne informacje na ten temat znajdują się w instrukcji dołączonej do zestawu. Należy również umieścić baterie we wskaźniku wymiany filtra oraz ustawić go zgodnie z instrukcją, a następnie za pomocą magnesu lub naklejki umieścić go w pobliżu filtra. Tak zamontowany system filtrujący jest gotowy do działania.