Płytki to opłacalne wykończenie łazienki

Jeśli chodzi o estetyczne wykończenie ścian i podłogi w łazience, płytki są najbardziej opłacalne na dłuższą metę.

Stanowią trwałe rozwiązanie, które zachowuje jakość i atrakcyjność przez wiele lat. Koszt za metr kwadratowy płytek ceramicznych i gresowych również jest przystępny, a jeśli uwzględnimy brak opłat eksploatacyjnych i konserwacyjnych oraz to, że podnoszą one wartość naszego domu, jest to odpowiedni wybór dla każdego.

Płytki to opłacalne wykończenie łazienki

Płytki Egen Lusso imitujące kamienie naturalne

W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym płytki będą lepiej zatrzymywać ciepło niż inne materiały. Ogólnie rzecz biorąc, płytki gresowe przewodzą ciepło znacznie lepiej niż podłogi laminowane lub drewniane. Ponadto inne rodzaje materiałów z czasem pękną i ulegną uszkodzeniu z powodu rozszerzania się i kurczenia w cyklu cieplnym, jednak gres jest odporny na takie uszkodzenia i przez wiele lat zachowa swój piękny wygląd.

Płytki gresowe nie blakną, nie ścierają się, a ich kolory również pozostają spójne. Dzięki temu idealnie nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, jak przedpokój, salon czy kuchnia. Są również wodoodporne i antypoślizgowe, możemy je zatem położyć również w miejscach narażonych na wilgoć, jak kuchnia. Ponieważ gres szkliwiony jest również mrozoodporny, można takie płytki zastosować na zewnątrz, na balkonie, tarasie czy schodach.

Niektóre z bardziej popularnych wyglądów płytek ceramicznych to imitacja betonu, kamieni naturalnych i drewna. Płytki drewnopodobne mają nawet kształty i rozmiary drewnianych desek, aby imitować podłogę z drewna czy paneli. W sprzedaży pojawiają się w ostatnim czasie nowoczesne tekstury płytek, takie jak wypukłe wzory, wygląd 3D, ciekawe mozaiki, płytki z wzorem jodełki, przecierane, jak surowy beton, płytki metaliczne, lśniące, szklane, które dodadzą zainteresowania każdemu pomieszczeniu. Jeśli szukasz płytek o wyglądzie kamienia w odcieniach brązów i szarości, wejdź na stronę https://e-plytki.eu/pl/c/LUSSO/7503. Znajdziesz tam kolekcję płytek łazienkowych Lusso marki Egen o pięknym wzornictwie, imitujących kamień naturalny w nieregularnych odcieniach.