Kupno samochodu używanego

Beneficja motoryzacji są na wyciągnięcie ręki.

Na nieszczęście, już od początków istnienia tej branży, auta były dostępne wyłącznie dla zasobnych w fundusze obywateli. Na szczęście obecnie rynek wtórny pozwala zaopatrzyć się w auto nawet mniej bogatym obywatelom. Wypada niemniej jednak mieć na wzmiance, że nie nabędą oni nowiutkiego auta z salonu, które pachnie nowością, proponując przy tym nieskazitelny lakier lub najświeższe wyposażenie oraz gadżety technologii motoryzacyjnej. Będzie to po prostu auto używane, nabyte w komisie bądź bezpośrednio od właściciela, który wcześniej użytkował auto.
Alternatyw zakupu aut używanych jest wiele – możemy udać się bezpośrednio do komisu, który specjalizuje się w sprzedaży samochodów. Tam również jesteśmy w stanie spotkać auta poleasingowe, inaczej te egzemplarze, który były przedmiotem leasingu (z reguły auta użytkowane przez przedstawicieli przedsiębiorstw).

Kupno samochodu używanego

Czy warto nabyć auto poleasingowe?

Niemało osób zastanawia się nad kupnem samochodu używanego. Ci, którzy stoją przed tym wyborem powinni znać opcje, jakie oferuje obecny sektor motoryzacyjny i finansowy. Tymi możliwościami są auta pochodzące od prywatnych właścicieli czy też auta służbowe, inaczej poleasingowe. Druga opcja wydaje się być niezwykle kusząca z wielu przyczyn. Jakich? Oto one:

• Samochody polesingowe przez cały okres użytkowania muszą mieć ubezpieczenie AC i być serwisowane w autoryzowanym serwisie (czego w znacznej większości nie można powiedzieć o autach od prywatnych właścicieli), tego wymaga korporacja udzielająca leasingu
• Znamy całkowitą historię auta poleasingowego, włącznie z przebiegiem
• Auta z floty nieraz mają zadbane wnętrze, wyraźnie w nienagannym stanie (szczególnie auta osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Atrakcyjna cena, auta poleasingowe są przeważnie 10-15% tańsze w kupnie, niż auta od prywatnych właścicieli (choć to naturalnie zależy od stanu i konkretnego modelu samochodu)

Wyliczone argumenty przemawiają za zakupem auta poleasingowego – warto w trakcie poszukiwania auta używanego przyjrzeć się bliżej komisom, które handlują tego rodzaju pojazdami.