Wysokiej jakości portfele ze skóry

Portfele ze skóry naturalnej cieszą się dużym zainteresowaniem, są to wyroby trwałe, dostępne w różnych kolorach oraz rozmiarach.

Można zakupić portfele skórzane dla kobiet jak i dla mężczyzn, w których będziemy przechowywali pieniądze ale również karty. Portfele z prawdziwej skóry mogą być wykonane z materiału klejonego, mogą być to połączone dwa kawałki skóry, przez to uzyskamy bardzo ciekawy efekt. Kaletnicy, którzy zajmują się produkcją ręczną oferują wysoką jakość, często są to portfele wyjątkowe ze względu na niepowtarzalność, klient może wybrać kolor, wielkość oraz ilość przegródek.

Wysokiej jakości portfele ze skóry

Jak wytwarza się portfele skórzane?

Dostępne są portfele ze skóry licowej, jest to zewnętrzna warstwa skóry, która została odpowiednio przetworzona w celu uzyskania jednolitej powierzchni, w ten sposób wyeliminuje się różne niedoskonałości skóry. Jest to najmocniejszy rodzaj skóry, który może zostać poddany obróbce, wykorzystane mogą być farby, różnego rodzaju impregnaty, które zabezpieczą portfel. Kaletnicy mogą pracować z różnymi rodzajami skóry, czasem dobierają je w zależności od danego wyrobu. W przypadku portfela może być to grubsza warstwa zewnętrzna oraz skóra miękka w środku, gdzie stosowane są przegródki, miejsca na karty płatnicze czy też dokumenty.

Kaletnicy zajmują się także wyrobem pasków, torebek mogą także dokonać napraw, zaimpregnować skórę aby poprawić jej trwałość. Oprócz skóry licowej wykorzystywana jest także skóra napa, jest ona bardziej elastyczna, dzięki czemu bardzo dobrze nie sprawdza się w przypadku portfela. Możemy wykorzystać także zamsz, aby uzyskać ciekawy efekt. Coraz częściej portfele posiadają obecnie zabezpieczenia, które uniemożliwiają wykradzenie danych karty są to specjalne wstawki, które zapobiegają kradzieży pieniędzy z kart. Z pewnością dobry portfel powinien charakteryzować się wysoką jakością skóry, powinien być także praktyczny oraz pojemny.

Jeżeli poszukujemy wyrobów ze skóry możemy poszukać sklepów w których sprzedawane wyroby ręcznie robione przez kaletników przykładowo portfel męski ze skóry CraftPoint. Jest to unikalny wyrób, który powstał ze skóry Maya z włoskiej garbarni. Sposób wykończenia skóry sprawia, że każdy wyrób jest unikalny, jest to skóra garbowana z wykorzystaniem produktów roślinnych oraz ręcznie wykończona.