Poliuretany Czaniec – co proponuje klientom?

XX wiek przyniósł istotny przełom w historii przemysłu. Odkryto wówczas sposoby na wytwarzanie materiałów syntetycznych, a jednocześnie stopniowo wprowadzano do użytku nowe technologie – to wszystko pozwoliło znaleźć nowe odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Te odpowiedzi zaczęły przybierać formy konkretnych technicznych rozwiązań – a okazały się tak trafne, że są stosowane do obecnych czasów.

Poliuretany Czaniec, czyli co można wyczarować ze sztucznego kauczuku

Z czego wykonać idealną izolację budynku? Co zatrzyma panującą na zewnątrz temperaturę i dobiegające z odległości hałasy? Czym uszczelnić maszyny transportowe i z czego wykonać estetyczne i łatwe w utrzymaniu meble? Z czego skonstruować kółko jezdne i rolki przemysłowe, by były wytrzymałe i mogły długo wykonywać swoje zadania? To może być zadziwiające, ale na te wszystkie pytania odpowiedzią jest jeden syntetyk, który ludzie potrafią produkować od ponad 80 lat. Nadal jest bardzo pożądany – i poszukiwany, dlatego firmy wytwarzające i przetwarzające tę substancję wciąż znajdują się w centrum zainteresowania konsumentów.

Poliuretan, nazywany także sztucznym kauczukiem, to substancja wykazująca niebywałą wytrzymałość na rozmaite czynniki zewnętrzne. Jest odporny na ścieranie – znacznie bardziej, niż guma naturalna. W przeciwieństwie do niej, zniesie też skrajne warunki atmosferyczne i nie zareaguje na inne substancje, które napotka na swojej drodze. Co więcej, sam może przybrać konkretną elastyczność, stopień twardości i gęstości, może być odporny na sprecyzowaną bliżej temperaturę – to wszystko zależy od producenta, który wytwarza poliuretan – i formuje z niego określone części.

Poliuretany Czaniec to przedsiębiorstwo, które chce udowadniać swoim klientom, że w temacie poliuretanu nadal jest wiele do odkrycia. Chodzi oczywiście o kwestię zastosowania tworzywa, które wykazuje niezwykle wszechstronne właściwości. W parku maszynowym tej firmy powstają rzecz jasna koła jezdne, powlekane poliuretanem, rolki przemysłowe, części do różnego rodzaju urządzeń mechanicznych, listewki, pręty, uchwyty czy uszczelki. Jednocześnie, przyjmowane są indywidualne zlecenia od klientów, którzy często poszukują zupełnie niestandardowych rozwiązań. Tym sposobem, przedsiębiorstwo z Czańca poszerza swoją ofertę, a prośby i sugestie klientów motywują do opracowywania nowych, przydatnych produktów. Ta firma wychodzi ze słusznego założenia, że to praktyka weryfikuje wszystkie teoretyczne założenia – a w temacie wytwarzania części użytkowych ma decydujący głos.

W dziale, który gromadzi nietypowe modele, jakie w parku maszynowym w Czańcu wykonano z poliuretanu, można znaleźć na przykład walcowate elementy zawieszenia, elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe krążki poliuretanowe, szczęki dociskowe czy kostki stalowe (częściowo wypełnione poliuretanem), przydatne podczas składania zaworów. Jak deklaruje firma, to nie koniec twórczych poszukiwań – co dla klientów brzmi jak obietnica, że rozwiązania dla swoich własnych potrzeb mają dosłownie w zasięgu ręki.